Cookie Consent by Free Privacy Policy website ČRS MO Tovačov

Práce s mládeží - Rok 2009   (Činnost organizace)


 ROZLOUČENÍ S RYBÁŘSKOU SEZONOU

Ve středu 30.12.se sešli skalní členové rybářského kroužku "Cyprinus carpio" Kojetín na Struze, aby se rozloučily s rybářskou sezonou. Přestože nám přes noc napadlo trochu sněhu a teplota se pohybovala kolem nuly, vůbec nás to od letošní poslední vycházky k vodě neodradilo.
     O co horší bylo počasí, o to ryby lépe braly a hlavně ostroretky byly pěkně při chuti. Někteří z nás chytaly na feeder ostatní na plavanou a v úlovcích dnes mírně vítězila plavaná. Jako nástraha se nám nejvíce osvědčil rohlíček, a ostroretkám vyloženě chutnal. I když při dnešní vycházce nešlo ani tak o úlovky, ale o příjemně strávené poslední chvíle u vody v tomto roce, nakonec jsme si i pěkně zachytaly.


Hodně zdraví a mnoho krásných chvil s feedrem u vody Vám přejí členové rybářského kroužku "Cyprinus carpio" Kojetín.
 ULOV SI SVOU 1. RYBKU

Pod záštitou ČRS MO Tovačov a MěDDM Kojetín proběhla 12.9.2009 akce pro neorganizované malé rybáře na rybníku Jordán pod názvem "Ulov si svou 1. rybku". Zúčastnilo se 29 dětí ve věku od 3 do 15 let. Cílem akce bylo seznámit děti s rybářskými technikami (feeder, plavaná, položená). Tato akce sloužila zároveň jako nábor do rybářského kroužku MěDDM Kojetín na nový školní rok 2009/2010.
     Nejzajímavější pro děti bylo ulovení své 1. rybky na plavanou. Vzhledem k silnému přemnožení karase v rybníce Jordán se to každému podařilo, některým dětem dokonce více krát.
     Tato akce se setkává s velkým zájmem dětí i širší veřejnosti, letos proběhl již třetí ročník s velkým úspěchem. Už teď se těšíme na další ročník.


Slávek Ruman, vedoucí ZK Rybář, MěDDM Kojetín
 CYPRINUS CARPIO POHÁR 2009

Pod záštitou ČRS MO Tovačov a MěDDM Kojetín proběhly v sobotu 5.9.2009 rybářské závody mládeže do 15 let "Cyprinus Carpio pohár 2009". Na chovném rybníku ČRS MO Tovačov v Měrovicích se sešlo 10 mladých rybářů a 2 rybářky z Kojetína, Chropyně a Tovačova. I přes to, že v rybníce se to hemží kapry, špatné počasí způsobilo minimální braní kapra a lovil se hlavně lín.
     Největšího kapra (44cm) ulovil Marek Zavřel.
Celkové umístění:
                 1.místo : Pavel Měrka
                 2.místo : Alena Patrmanová
                 3.místo : Ladislav Patrman

     Vítězové obdrželi hodnotné ceny, které věnoval ČRS MO Tovačov, MěDDM Kojetín a Rybářské centrum Olomouc. Poháry, diplomy a věcné ceny (feeder prut, naviják, plavačkový podběrák, rybářské křesílko a další rybářské potřeby) udělaly radost všem účastníkům. Ceny předali: předseda ČRS MO Tovačov Mgr. Ladislav Hanák, jednatel Ing. Lubomír Rytíř a ředitelka MěDDM Kojetín Marie Beránková.
I přes nepřízeň počasí se závody vydařily - těšíme se na další ročník.

"Petrův zdar!"

Slávek Ruman, vedoucí ZK rybářského, organizátor závodů

© 2013 ČRS MO Tovačov