Cookie Consent by Free Privacy Policy website ČRS MO Tovačov

Práce s mládeží - Rok 2011   (Činnost organizace)


 Zpráva o činnosti rybářského kroužku "Cyprinus Carpio" Kojetín

Pravidelné schůzky rybářského kroužku "Cyprinus Carpio" probíhaly 1x týdně v rybářské klubovně DDM Kojetín, Svatopluka Čecha 586 nebo u vody.
     Ve školním roce 2010-2011 navštěvovalo rybářský kroužek 15 dětí. Do poloviny října 2010 jsme chodili chytat ryby a to hlavně na Jordán. Od poloviny října jsme začali navštěvovat naši klubovnu na Domě dětí a mládeže v Kojetíně. Zde jsme se zaměřili hlavně na výuku rybářského řádu a přípravu k rybářským zkouškám, které 17. března 2011 všichni nováčci úspěšně zvládli.
     V praktické části jsme se věnovali jednotlivým rybolovným technikám. Učili jsme se základní montáže na plavanou, položenou a feeder. Po úspěšném zvládnutí zkoušek a obdržení povolenek jsme začali opět chodit k vodě. Převážně jsme chytali na rybníku Jordán v Kojetíně, občas i na Moravě a Struze.
     Našim cílem je nejen učit děti rybolovným technikám, ale zajímá nás především i jejich vztah k přírodě a ochrana přírody. Proto jsme v jarních měsících provedli úklidovou brigádu na Jordáně a na Bezměráku.....

Kompletní zprávu si můžete stáhnout v souboru PDF zde !


Slávek Ruman, vedoucí ZK Rybáři   


Ulov si svou první rybku CYPRINUS CARPIO 2011 Tábor Rakvice
© 2013 ČRS MO Tovačov